9. celosvětový potlach 2014 - Brown Mountains Austrálie
9. celosvětový potlach 2014 - Snowy Mountains Austrálie (1) - Hraje a zpívá kamarád Baron z TO. Kamarádi Staré Řeky. Foto: Julo Chudik.
9. celosvětový potlach 2014 - Snowy Mountains Austrálie (2) - Hraje a zpívá kamarád Baron z TO. Kamarádi Staré Řeky. Foto: Julo Chudik.
9. celosvětový potlach 2014 - Snowy Mountains Austrálie (3) - Foto: Julo Chudik.
9. celosvětový potlach 2014 - Snowy Mountains Austrálie (4) - Pohled na připravené potlachoviště. Foto: Julo Chudik.
9. celosvětový potlach 2014 - Snowy Mountains Austrálie (5) - Foto: Julo Chudik.
9. celosvětový potlach 2014 - Snowy Mountains Austrálie (6) - Hraje a zpívá kamarád Baron z TO. Kamarádi Staré Řeky. Foto: Julo Chudik.
9. celosvětový potlach 2014 - Snowy Mountains Austrálie (7) - Hraje a zpívá kamarád Baron z TO. Kamarádi Staré Řeky. Foto: Julo Chudik.
9. celosvětový potlach 2014 - Snowy Mountains Austrálie (8) - Foto: Julo Chudik.
9. celosvětový potlach 2014 - Snowy Mountains Austrálie (9) - Hraje a zpívá kamarád Baron z TO. Kamarádi Staré Řeky. Foto: Julo Chudik.
9. celosvětový potlach 2014 - Snowy Mountains Austrálie (10) - Foto: Julo Chudik.
9. celosvětový potlach 2014 - Snowy Mountains Austrálie (11) - Osadu TO.Kamarádi Staré Řeky reprezentovali kamarádi Baron s manželkou. Foto: frod - Božena Vaculík.
9. celosvětový potlach 2014 - Snowy Mountains Austrálie (12) - Vlajka TO. Kamarádi Staré Řeky v Austrálii. Foto: frod - Božena Vaculík.
9. celosvětový potlach 2014 - Snowy Mountains Austrálie (13) - Vlajka TO. Kamarádi Staré Řeky v Austrálii. Foto: frod - Božena Vaculík.
9. celosvětový potlach 2014 - Snowy Mountains Austrálie (14) - Potlachový totem od kamaráda Bubra původně z Bratislavské osady Liberty. Foto: frod - Božena Vaculík.
9. celosvětový potlach 2014 - Snowy Mountains Austrálie (15) - Putovní vlajka celosvětových potlachů. Celosvětové potlachy se konají pod heslem Trampi sobě. Vznikly z kamarádství a z myšlenky sejít se jednou za pět let u společného ohně, ať bydlíš kdekoliv na světě. Foto: frod - Božena Vaculík.
9. celosvětový potlach 2014 - Snowy Mountains Austrálie (16) - Lesní moudrost se zalomeným palcem. Vzpomínkové kožené pásky ze všech celosvětových potlachů a dole památný kalumet a tomahavk.  Foto: frod - Božena Vaculík.
9. celosvětový potlach 2014 - Snowy Mountains Austrálie (17) - Putovní vlajka celosvětových? potlachů. Celosvětové potlachy se konají pod heslem Trampi sobě. Vznikly z kamarádství a z myšlenky sejít se jednou za pět let u společného ohně, ať bydlíš kdekoliv na světě. Foto: Julo Chudik.
9. celosvětový potlach 2014 - Snowy Mountains Austrálie (18) - Po potlachu. Foto: Julo Chudik.
9. celosvětový potlach 2014 - Snowy Mountains Austrálie (19) - Tak příště? 2018 -10. světový potlach - Fort Adamson Texas USA?????????? Foto: Julo Chudik.
Pohoda_z_Melbourne - TO. Pohoda z Melbourne. Foto: Jiří Švehla.
Lisaci_z_Adelaidy - TO. Lišáci z Adelaidy. Foto: Jiří Švehla.
tak_vypada_vlajka_australskych_trampu - Vlajka Australských trempů. Foto: Jiří Švehla.
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
Album zobrazuje pouze fotky a videa ( z ). - zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

9. celosvětový potlach 2014 - Brown Mountains Austrálie

Popis

Už je to tady! 16.3. 2014 se konal již 9. celosvětový trempský potlach. Tentokrát v Brown Mountains v Austrálii. Je to již třetí mezinárodní potlach v Austrálii. Slavnostní oheň byl zapálen v 19.00 hodin. Putovní potlachovou vlajku vytáhl na stožár nejstarší tremp potlachu kamarád Ray, který letos oslaví 100 let. Gratuluji. Potlachu se zúčastnilo něco kolem 400 kamarádů z Austrálie, Čech, Slovenska , Německa, Švýcarska, Francie, Nového Zélandu, Kanady a USA. Slavnostní oheň zapálil za Australské trempy kamarád Tom, za Americké kamarádka Elza , za Kanadské kamarád Fonny a za Evropské kamarád Pablo sherif T.O.Baske ze Slovenska.
Dne 15.3.2014 v předvečer celosvětového potlachu byl na Bombala River zapálen vzpomínkový oheň za kamarády, kteří již nejsou mezi námi. Oheň zapálila kamarádka Květka, manželka Mikina, který zemřel minulý rok a byl vynikajícím hudebníkem S.T.O. Tramptária ze Sydney.
Celosvětové potlachy se konají pod heslem Trampi sobě. Vznikly z kamarádství a z myšlenky sejít se jednou za pět let u společného ohně, ať bydlíš kdekoliv na světě. Jde o nezapomenutelná setkání kamarádů, kteří se neviděli řadu let a dnes už většině z nich zdobí skráně stříbro moudrosti. Posvátné ohně celosvětových potlachů už vzplály v Kanadě, USA, Austrálii i v Evropě. Jde o výjimečný fenomén, který bude mít tradici 33 let. S myšlenkou pořádání celosvětových potlachů přišel kamarád Wimpy. V Torontu byl hnacím motorem trampů a vymyslel různé čundry pro kamarády. Do Kanady emigroval v roce 1967. Hlavni myšlenka pořádání Celosvětových potlachů byla, aby se kamarádi roztroušení po emigraci do všech koutů světa jednou za 5 let sešli u společného ohně.
O dělání desátého potlachu mají zájem opět Farář s Fífou a bylo by to na jejich pozemku v Texasu. Co se týče termínu, tak přišel návrh, aby byl za čtyři roky, to je v roce 2018. Tím pádem by se potlach dostal opět do synchronizace s rokem 1968 a byl by na padesáté výročí okupace Československa. S velkou pravděpodobností by to byl potlach poslední. Zajímavostí je okolnost, že už neexistuje ani Česko - slovensko, ani Sovětský Svaz. Všechno je ale ve stadiu plánování a zatím není nic rozhodnuto.
Osadu Kamarádi Staré Řeky vzorně reprezentovali kamarádi Baron s manželkou.
A tady je celý seznam mezinárodních trempských potlachů po světě.
1978 - 1. světový potlach - Whitehorse Yukon Kanada.
1983 - 2. světový potlach - Snowy River Nový Wales Austrálie.
1988 - 3. světový potlach - Siebenbrunnen Švýcarsko.
1993 - 4. světový potlach - Colorado USA.
1998 - 5. světový potlach - Bush River British Columbia Kanada.
2001 - 6. světový potlach - Paddys River Dam Austrálie.
2006 - 7. světový potlach - Fort Adamson Texas USA.
2011 - 8. světový potlach - British Columbia Kanada.
2014 - 9. světový potlach - Brown Mountains Austrálie.
2018 -10. světový potlach - Fort Adamson Texas USA??????????
Zatím není nic konečného rozhodnuto, takže se možná bude v tradici mezinárodních trempských potlachů pokračovat. To ale ukáže čas.
Foto: frod - Božena Vaculík, Julo Chudik, Jiří Švehla, Vodička Václav a klonanistyria.

Období

prosinec 2013 až březen 2014

Statistiky

 • 36 fotek
 • - zobrazení
 • 3 se líbí

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Zakódované album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Reklama

Další alba autora

Podobná alba

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí...

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout
znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIP Změny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotkuvideo tak objeví více lidí.
9. celosvětový potlach 2014 - Brown Mountains Austrálie
Komentáře Přidat