Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.reklama

 • 148 fotek, září 2011, 715 zobrazení, 11 komentářů | krajina, kultura, lidé, příroda, události
  Někteří Brďáci říkají, že když vojenské Brdy opustí armáda, pak nastane katastrofa. Prý na Brdech vzniknou lyžařské areály, restaurace, rozhledny ... a davy sportovců a turistů naruší lesní klid (mezi střelbami). Já vandruji již 40 let po celých Krušných horách a mohu říci, že obavy Brďáků jsou zbytečné. Nový kapitalismus v Krušných horách nestaví sjezdovky s lanovkami, mnohé restaurace končí, domy a chalupy jsou na prodej nebo chátrají, lidé se stěhují pryč do průmyslových oblastí ... Člověk potká jen pár českých a německých cyklistů. Německá auta pendlují mezi hranicí a první benzinovou pumpou v Česku. Nedovedu si představit, že Němci ze Saska nebo z Bavorska by vyhledávali k rekreaci právě Brdy uprostřed Čech. Pokud někdo obnoví hospodu na brdské Padrti a jinde, coby český pivař nejsem proti.
  Právě navštívené Krušné hory mě opět přesvědčily, že trampingu se nejlépe daří v místech, kde ho nešikanují ochranáři přírody a kde přírodu neničí různí ekofašisté či ekoteroristé. Není zde národní park ani chráněná krajinná oblast. O krušnohorskou přírodu se dobře starají lesáci, takže různí kůrovci či lýkožrouti tam nemají šanci. Pokud se neobnoví průmyslové exhalace, pobyt lidí přírodu nezničí. Kriminalita na severu, přinutila krušnohorské trampy pevně uzamykat své boudy, ale o to více boudy skrývají trampských památek. Možná i proto si kamarádi nesmírně váží trampských zvyků a tradic. Na to navazuje i obrovské kamarádství k ostatním trampům. Měl jsem možnost navštívit mnoho krušnohorských potlachů a opět jsem se přesvědčil na potlachu T.O.White Star, že skutečný tramping nikdy nezahyne.
  Takže, krušnohorští trampové, díky, a zase někdy příště - AHOJ !
 • 66 fotek, duben až září, 291 zobrazení, 1 komentář
 • 243 fotek, 5.5.2013, 155 zobrazení, 4 komentáře | cestování, dokumenty, koníčky, krajina, události
  Tak jako každý rok se již po třicáté sjela ze všech koutů republiky parta z TO. Rosomák aby oslavila soukromé čarodějnice. Letos dorazilo jen to nejtvrdší jádro osady. Ostatní měkouši se báli že zmoknou.
  Opět se potvrdilo moje heslo: ''Vyjet na vandr v dešti je to nejlepší, protože se to může už jen zlepšit!''
  Počasí: Ráno +10°C, odpoledne slunečno +20°C, bezvětří.
 • 355 fotek, léto, 141 zobrazení, 2 komentáře | cestování, dokumenty, koníčky, oslavy, příroda
  Konečně nadešel dlouho očekávaný den D. Po několika deštivých a chladných dnech se i počasí vzpamatovalo. Vysvitlo slunce a oteplilo se. Prostě bezva počasí pro naše výročí.
  Počasí: +20°C, slunečno, mírný větřík.
 • 70 fotek, letos v květnu, 281 zobrazení, 2 komentáře | dokumenty, lidé, oslavy, události
  V osadě TO. Rosomák jsme měli tři bratry. Slávu 56 let (1.4.1951-15.2.2007), Cejchu 56let (11.3.1948-20.6.2004) a Kuře 60 let (6.11.1953-5.12.2013). Bohužel již všichni zemřeli. Toto album je taková tichá vzpomínka na tyto naše kamarády, kteří již mezi námi nejsou. Čest jejich památce. Nikdy nezapomeneme.
 • 168 fotek, 24.4.2010, 76 zobrazení, 1 komentář
 • 121 fotek, letos v září, 13 zobrazení, 1 komentář
 • 214 fotek, září až listopad, 85 zobrazení, přidat komentář
 • 174 fotek, letos v září, 29 zobrazení, přidat komentář
 • 133 fotek, letos v září, 82 zobrazení, 1 komentář
  Po pěti letech se konan na Pelechu velký potlach. Tentokrát Černá perla též Black Pearl oslavila půlstoletiny. Nejdřív než se dostanu k samotnému potlachu, tak jsme navštívili barokní poutní místo v Příbrami a to Svatou Horu. Dál jsme pokračovali k lágru Památníku Vojna. V roce 1939-1945 sloužil, jako zajatecký týbor. Po moci komunistické strany do roku 1968 sloužil, jako tábor politických a sportovních vězňů pracujících v uranových dolech. Tábor byl stavěn pro 1600 muklů (Muž určený k lividaci) dnes se jedná o ojedinělý zachovalý tábor ve Střední Evropě! Po tomto všem jsme dorazili do stylové hospůdky v Milíně, odkud pochází Černá perla. Na Pelech jsme dorazili a v káždém koutě už hudebníci zkoušeli na večerní hraní a nebo si hráli pro radost, či kamarády. Během našeho příjezdu už soutěže byli v plném proudu. Dozvěděl jsem se, že by to měl být údajně poslední potlach. Jezdím sem 12 let a vždy tento potlach byl pro mě zážitkem a i letos to byl famózní zážitek zde být. Jak napsal kamarád na svých stránkách. Cituji: "T.O.Černá Perla Milín byl pro nás zúčastněné skutečným trampským zážitkem. Všechno bylo do detailu skvěle připravené, stále v nějakém "koutě" hráli a zpívali kamarádky a kamarádi." Na vlajkoslávě viselo na 50 vlajek, ale to rozhodně nebyli všechny osady, co zde byly. Jako vždy Osada si přichystala pro osady upomínkové předměty k tomuto výročí. Zapalování ohně zapolovali kamarádi ze Staré řeky za Starou řeku, dál za trampy z Jižních Čech, další kamarád za kamarády bratry ze Slovenska a poslední sem přijel z Austrálie. Během večera se zde mohlo vystřídat na 30 kapel včetně duetů. Před 400 - 500 účastníky hrály známé i neznáme kapely, tak též známé i neznámé písně. Opět na to kolik bylo účastníků, tak i bez jakékoliv aparatury, byli kapely i duety slyšet. Opět na tento potlach budu roky vzpomínat. Černá perla si zaslouží velké UMÍ. Neděle už patřila s rozloučením s osadou. Vyrazili jsme směr Humpolec, ale to jsme stihli navštívit zámek ve Vrchotových Janovicích a aby toho nebylo málo, vzali jsme to přes Ameriku.
 • 663 fotek, letos v dubnu, 185 zobrazení, 1 komentář
 • 293 fotek, letos v srpnu, 151 zobrazení, 35 komentářů | cestování, dokumenty, koníčky, události, zábava
  Dnes je to o tom jak jsme se proletěli balonem nad Karlštejnem a Velkou Amerikou. A jak jsme dopadli? Tak na to se musíte podívat. (:-))
  Počasí: +30°C, slunečno, slabý větřík.
 • Potlach 1 | luisaw
  211 fotek, červen 2011, 129 zobrazení, 1 komentář
 • 95 fotek, srpen 2010 až červen 2011, 177 zobrazení, 5 komentářů
 • 14 fotek, 2.8.2014, 49 zobrazení, 1 komentář
 • 77 fotek, 1.8.2014, 173 zobrazení, přidat komentář | cestování, dokumenty, koníčky, kultura
  Cestou na Posázavského Špačka jsme jeli kolem kouzelné řeky Sázavy a zastavili se ve městě Sázava, kde se koná trampská výstava v bývalém kostele. Bylo to zajímavé, pěkné prostředí a hodilo se pro čundráckou výstavu, protože v Posázaví najdeš trampa na každém kroku. Proto na výstavě byly použity i některé sbírky od trampů z této oblasti. Líbilo se nám uspořádání a instalované předměty. Byl to moc pěkný zážitek na naší cestě.
 • 147 fotek, letos v srpnu, 43 zobrazení, 1 komentář
 • 112 fotek, letos v srpnu, 24 zobrazení, 2 komentáře
 • 73 fotek, září 1999, 250 zobrazení, přidat komentář | cestování
  Moje dovolená ve Francii s partou šílených aerobiček. Holky celé dopoledne cvičily a já jsem si jezdil po okolí a koupal se v krásně teplém moři.