Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.reklama

 • 25 fotek, 8.4.2014, 72 zobrazení, 2 komentáře | cestování, dokumenty, lidé, události, země
  Letos v červnu to bude 50 let od doby, kdy pan Leon Gillis se svojí rodinou projížděl na " krytém voze" taženém koňmi - Berounem. V té době měli za sebou již 10 000 km po americké i evropské souši. Kamarád Rafika - Redy - vše zachytil na starý fotoaparát SMENA, doma v koupelně vyvolal film a udělal fotografie. Pak vše uložil do archivu. Tak to bylo v té době zvykem...
 • 199 fotek, březen až duben, 119 zobrazení, 4 komentáře
 • 92 fotek, březen 2013 až březen 2014, 32 zobrazení, 4 komentáře
 • 69 fotek, 3.4.2014, 86 zobrazení, přidat komentář | cestování, dokumenty, koníčky, příroda
  Tak jsem navštívil jeden nádherný kout nedaleko Brd kde zpívají ptáci, šumí les, voní tráva a crčí voda.
  Počasí: +18°C, slunečno, bezvětří.
 • 25 fotek, únor 1998, 178 zobrazení, přidat komentář | cestování
  Tak sme si trošku šlápli po zakázaných stezkách na hřebenech Brd. A stalo se nám prd. I když někomu to mohlo v ruce udělat buuuuuummmmmm. A mohl mít hubu roztrženou od ucha k uchu.
  http://www.kamaradistarereky.cz/index.php
 • 226 fotek, duben 2010 až leden 2014, 968 zobrazení, 3 komentáře | cestování, děti, dokumenty, koníčky, zábava
  Táta není nepřítel
  Tímto svým článkem bych chtěl přidat svůj názor do diskuse o tom, k čemu vlastně je dětem otec.
  Nechci se pouštět do moralizování. Proč bych měl? Vždyť ani já nevím, jestli byl (a stále je) můj táta ideální jako otec, nebo jestli jsem takovým já svým dětem.
  Co si vlastně pamatuji ze svého dětství?
  V první řadě vím, že když se řeklo – "doma", představil jsem si rodiče oba. I moji rodiče se někdy hádali, někdy docela dost, a já si vzpomínám, jak jsem si vůbec nedovedl představit, že bych mohl o jednoho z nich rozvodem přijít.
  Měl jsem štěstí, k tomu nikdy, až do máminy smrti nedošlo, ale to už jsem nebyl děckem. Ke každému z rodičů se v mojí paměti vážou jiné vzpomínky. S tátou dodnes ve svých vzpomínkách chodím po lese, chytám ryby a tluču si do paměti, jakou stopu po sobě zanechává jelen a jakou divočák. S tátou v paměti mně voní ruce borovou kůrou a bolí mě svaly od řezání a štípání dřeva.
  Byla to máma, kdo mně připravoval každý den čisté oblečení na židli, ale byl to táta, kdo se přičinil o to, že jsem se naučil to prádlo přes den ušpinit – ať už při blbnutí s míčem, nebo při pokusech o stavbu dětských "bunkrů".
  Byla to máma, kdo mně vysvětlil věci okolo vaření, ale byl to táta, kdo mě přesvědčil, že si to, co mně máma říká, mám zapsat za uši, protože chlap, co si neumí uvařit a co se o sebe nedokáže postarat, nestojí za nic.
  Byla to máma, kdo mně zašíval ponožky a kdo mě naučil, jak se to dělá, ale byl to táta, kdo mně vysvětlil, že nohy se musím snažit mít vždycky v teple a kdo věděl, že dojdu dál, když se budu starat jak o ně, tak o boty. "…
  Chlap, co chodí ve špinavejch botech, vlastně ani není chlap" – říkal vždycky táta.
  A já si to všechno zapisoval za uši.
  To máma mně pomáhala sbalit si věci do torny na výlet, ale byl to táta, kdo mě naučil, co na tom výletě budu potřebovat a co mám nechat doma.
  Byla to máma, kdo mně říkal, že si mám dávat pozor na pusu a rozmýšlet si dobře, co komu říkám.
  Byl to táta, kdo mě naučil, že někdy musím říct co cítím, i kdybych za to měl dostat po hubě – nebo i kdyby se mně měli ostatní smát.
  Byl to táta, kdo mě přesvědčil o tom, že když se nebudu bát výsměchu druhých, tak se nebudu muset nikdy bát ani sám o sebe…
  Byla to máma, kdo mě naučil vidět neskutečnou odvahu a sílu, jakou v sobě dokážou ženy mít.
  Byl to táta, kdo mě naučil, že když si té síly žen budu umět vážit, že si budu moci vážit i sám sebe.
  Potřeboval jsem je oba dva a jsem strašně rád, že jsem je oba mohl mít.
  Kdybych je neměl, byla by mě dnes vlastně jen polovina. Nic na světě, ani lidé by nemělo být polovičaté…
  Převzato z blogu Vladimíra Kroupy
  Táta je jen jeden. Nenech se o něj připravit.
 • 81 fotek, 23.11.2013, 70 zobrazení, 1 komentář
  Po roce kdy odešel do trempského nebe kamarád a sherif T. O.Černá Perla Bubu, se konala na kempu který měl tak rád, vzpomínka na kamarády.
 • 139 fotek, červen 2012, 139 zobrazení, 1 komentář
  ČERNÁ PERLA-úklid
  Všude vidím foto z potlachů ale co předchází aby vše klaplo jsem zažil tentokrát na fleku T.O.Černý Perly sice už hlavní sběr sena proběhl v týdnu a na příchozí zůstalo jen paběrkování , jídlo a pití na někoho už jen to druhé . Při teplotách okolo 35 stupňů pivo Chotěboř výborné a voda mizela proudem. Gulášek z rukou Káji vynikající . Při dobré muzice to jde vždycky líp.
 • 45 fotek, červenec 2013 až leden 2014, 97 zobrazení, 5 komentářů | architektura, cestování, koníčky, krajina, příroda
  12 km šmajdání z nádraží Kořenov přes "Václavíkovu studánku" a Polubný do Kořenova a pod rozhlednu Štěpánka (Doplňuji resty z prázdnin - červenec 2013)
 • 27 fotek, 11.3.2014, 36 zobrazení, přidat komentář
 • 36 fotek, prosinec 2013 až březen 2014, 443 zobrazení, 3 komentáře | cestování, dokumenty, koníčky, kultura, události
  Už je to tady! 16.3. 2014 se konal již 9. celosvětový trempský potlach. Tentokrát v Brown Mountains v Austrálii. Je to již třetí mezinárodní potlach v Austrálii. Slavnostní oheň byl zapálen v 19.00 hodin. Putovní potlachovou vlajku vytáhl na stožár nejstarší tremp potlachu kamarád Ray, který letos oslaví 100 let. Gratuluji. Potlachu se zúčastnilo něco kolem 400 kamarádů z Austrálie, Čech, Slovenska , Německa, Švýcarska, Francie, Nového Zélandu, Kanady a USA. Slavnostní oheň zapálil za Australské trempy kamarád Tom, za Americké kamarádka Elza , za Kanadské kamarád Fonny a za Evropské kamarád Pablo sherif T.O.Baske ze Slovenska.
  Dne 15.3.2014 v předvečer celosvětového potlachu byl na Bombala River zapálen vzpomínkový oheň za kamarády, kteří již nejsou mezi námi. Oheň zapálila kamarádka Květka, manželka Mikina, který zemřel minulý rok a byl vynikajícím hudebníkem S.T.O. Tramptária ze Sydney.
  Celosvětové potlachy se konají pod heslem Trampi sobě. Vznikly z kamarádství a z myšlenky sejít se jednou za pět let u společného ohně, ať bydlíš kdekoliv na světě. Jde o nezapomenutelná setkání kamarádů, kteří se neviděli řadu let a dnes už většině z nich zdobí skráně stříbro moudrosti. Posvátné ohně celosvětových potlachů už vzplály v Kanadě, USA, Austrálii i v Evropě. Jde o výjimečný fenomén, který bude mít tradici 33 let. S myšlenkou pořádání celosvětových potlachů přišel kamarád Wimpy. V Torontu byl hnacím motorem trampů a vymyslel různé čundry pro kamarády. Do Kanady emigroval v roce 1967. Hlavni myšlenka pořádání Celosvětových potlachů byla, aby se kamarádi roztroušení po emigraci do všech koutů světa jednou za 5 let sešli u společného ohně.
  O dělání desátého potlachu mají zájem opět Farář s Fífou a bylo by to na jejich pozemku v Texasu. Co se týče termínu, tak přišel návrh, aby byl za čtyři roky, to je v roce 2018. Tím pádem by se potlach dostal opět do synchronizace s rokem 1968 a byl by na padesáté výročí okupace Československa. S velkou pravděpodobností by to byl potlach poslední. Zajímavostí je okolnost, že už neexistuje ani Česko - slovensko, ani Sovětský Svaz. Všechno je ale ve stadiu plánování a zatím není nic rozhodnuto.
  Osadu Kamarádi Staré Řeky vzorně reprezentovali kamarádi Baron s manželkou.
  A tady je celý seznam mezinárodních trempských potlachů po světě.
  1978 - 1. světový potlach - Whitehorse Yukon Kanada.
  1983 - 2. světový potlach - Snowy River Nový Wales Austrálie.
  1988 - 3. světový potlach - Siebenbrunnen Švýcarsko.
  1993 - 4. světový potlach - Colorado USA.
  1998 - 5. světový potlach - Bush River British Columbia Kanada.
  2001 - 6. světový potlach - Paddys River Dam Austrálie.
  2006 - 7. světový potlach - Fort Adamson Texas USA.
  2011 - 8. světový potlach - British Columbia Kanada.
  2014 - 9. světový potlach - Brown Mountains Austrálie.
  2018 -10. světový potlach - Fort Adamson Texas USA??????????
  Zatím není nic konečného rozhodnuto, takže se možná bude v tradici mezinárodních trempských potlachů pokračovat. To ale ukáže čas.
  Foto: frod - Božena Vaculík, Julo Chudik, Jiří Švehla, Vodička Václav a klonanistyria.
 • 121 fotek, letos v březnu, 354 zobrazení, 3 komentáře | události
  Pár foto střípků: fotky moje a fotky od kamarádů
 • 25 fotek, letos v březnu, 104 zobrazení, 5 komentářů | dokumenty, příroda
  Fotky nejstarších krasových základen, chat a pracovních bud. Nejsou seřazeny podle stáří a hlavně nejsou všechny. Mladší základny jistě časem uvedu také, smysl je odhalit historii výzkumu kdy a kde. Obrázky jsou z pozůstalosti Pana Přemysla Ryšavého a Franci Musila.
 • 31 fotek, 1.1.2003, 86 zobrazení, přidat komentář
 • 22 fotek, 28.12.2013, 42 zobrazení, 1 komentář
  Taková malá vzpomínka na Zlaté dno ještě než bylo poničeno lesáky.
 • 364 fotek, září 2013, 19 zobrazení, 9 komentářů
 • 233 fotek, říjen 2013, 70 zobrazení, 3 komentáře
 • 40 fotek, 19.1.2014, 22 zobrazení, přidat komentář
 • 66 fotek, 26.1.2014, 54 zobrazení, přidat komentář
 • 231 fotek, listopad 2013 až leden 2014, 32 zobrazení, 34 komentářů | cestování, krajina, příroda
  30. 11. 2013
  Dubá, Rozprechtice, Panská ves, Kamenný vrch, Beškovský vrch, Hrad Houska, Brusné, Mšeno.